Види автострахування в Україні: ОСЦПВ, ДЦВ, КАСКО, Зелена карта та інші
ОСНОВНІ ВИДИ СТРАХУВАННЯ АВТОМОБІЛІВ
Протягом усього життя людина наражається на різні ризики, збитки від яких часом неможливо уникнути. Для того, щоб знизити втрати та захистити своє майно бажано застрахуватися.
Оскільки автомобілі особливо схильні до ризику і коштують чимало, то їх страхування просто необхідне. Основні види страхування для автомобілів, які є в нашій країні – це добровільне страхування авто від будь-якої шкоди та угону (КАСКО), обов'язкове страхування автоцивільної відповідальності (Автоцивілка), добровільне страхування автоцивільної відповідальності (ДЦВ), страхування автоцивільної відповідальності осіб, які виїжджають за кордон (Зелена картка).
Один із найпоширеніших видів страхування авто в Україні є КАСКО.
Ця страховка добровільна – власник авто укладає договір про страхування зі своєї волі. КАСКО передбачає страхування транспортного засобу при ДТП, крадіжці, ушкодженнях, завданих третіми особами, стихійних лихах таких як урагани, блискавки, зливи та град, обвали та зсуви, землетруси, повені, падіння предметів на автомобіль, напади диких та домашніх тварин, вибухи та пожежі і компенсує збитки, а також дозволяє отримати кошти на купівлю нового автомобіля (у разі крадіжки). Усі фінансові збитки будуть відшкодовані страховою компанією повністю.
Крім цього, при покупці автомобіля в кредит поліс КАСКО допомагає знизити ставку по кредиту.
Збільшення кількості автомобілів призвело до зростання кількості аварій на дорогах у яких страждали транспортні засоби та люди.Стала очевидною необхідність запровадження обов'язкового страхування-це страхування автоцивільної відповідальності – Автоцивілка.
Іншими словами, якщо водій став винуватцем ДТП, то він не платить потерпілій стороні зі своїх коштів. Це робить страхова компанія. Тобто, Автоцивілка не захищає автомобіль винуватця ДТП, а покриває фінансові витрати у разі, коли поведінка власника машини на дорозі завдала матеріальних та фізичних збитків іншому водієві.
Цей вид страхування доповнює Автоцивілку і починає діяти тоді, коли виплат за Автоцивілкою недостатньо для компенсації збитків потерпілим.
160 000 грн. – це все, що може виплатити потерпілому страхова компанія з обов'язкової Автоцивілки за майновими збитками та 320 000 грн. – за заподіяну шкоду життю та здоров'ю.
За договором ДЦВ суму максимального покриття ви вибираєте самі із запропонованих страховиком варіантів.
Добровільна автоцивілка може збільшити страхове покриття на суму від 50 000 грн. до 1000000 грн.
Практика показує, що у 40% випадків ДТП збитки, завдані майну потерпілих, значно перевищують 160 000 грн.
Це обов'язкове міжнародне страхування для більшості країн східної та західної Європи. Без неї вам не дозволять виїхати за кордон на власному авто. При настанні страхового випадку поліс забезпечить відшкодування завданих збитків майну за кордоном потерпілій стороні. Держава займається регулюванням тарифів та інших важливих показників щодо цього полісу.Кожна країна має свої ліміти за виплатами, а також певні умови, на яких вони здійснюються. Лише 1987 євро на кожне авто та 9935 євро, якщо в аварії постраждали кілька авто – такі виплати передбачені Зеленою карткою в Україні. Якщо ж внаслідок аварії постраждали люди, то лімітів із виплат немає.